8.4
Takip Et

Taken 1.Sezon izle

2008, 2012 ve 2015 yapımı, toplam üç seriden oluşan aynı adlı filmin dizi uyarlamasıdır. Luc Besson’un yapımcısı olduğu filmin üç serisinde de kaçırılan kızını kurtarmaya çalışan emekli CIA ajanı “Bryan Mills” karakterini Liam Neeson oynamıştır. Birinci seri 118 milyon dolar bütçe ile çekilmiş ve 928.7 milyon dolar hasılat elde etmiştir. İkinci seri 43 milyon dolar bütçe ile 376.1 milyon dolar ve üçüncü seri 55 milyon dolar bütçe ile çekilerek 326.5 milyon dolar gişe hasılatına imza atmıştır.

Dizide ise “Bryan Mills” karakterini oynamak için Vikings dizisinde “Rollo” karakterini canlandıran Clive Standen seçilmiştir. İngiliz oyuncu ayrıca “Doctor Who”, “Robin Hood” ve “Camelot” dizileri ile de bilinir. Kadroda ayrıca Gaius Charles (Friday Night Lights, Grey’s Anatomy, Aquarius), Monique Gabriela Curnen (Sons of Anarchy, Person of Interest, Elementary), James Landry Hebert, Michael Irby (The Following, CSI: Cyber) ve Brooklyn Sudano (Cuts) rol almaktadır.

Film, Bryan Mills’in eşi ve kaçırılan kızı üstüne odaklanıyordu. Dizi versiyonu ise izleyiciyi henüz karısı ve çocukları olmayan Mills’in gençlik yıllarına götürecek. CIA ajanı Bryan’ın evlenmeden önceki hayatı ve suçlularla mücadelesi işlenecek.

Taken 1.Sezon izle

Taken 1.Sezon izle Bölümler

İzledikleri
Sezon
Bölüm İsmi

Yorumlar (0)